موتور الکتریکی
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
5 عامل اساسی ایجاد خرابی در موتور های الکتریکیReviewed by عاطفه آرین نژاد on Nov 22Rating: 5.05 عامل اساسی ایجاد خرابی در موتور های الکتریکیدلایل بی شماری برای خرابی موتور های الکتریکی وجود دارد.مدیر فروش کمپانی European Automtion فهرستی از 5 عامل اساسی در بروز این اختلالات را جمع آوری نموده است

5 عامل اساسی ایجاد خرابی در موتور های الکتریکی

دلایل بی شماری برای خرابی موتور های الکتریکی وجود دارد. هر چند از میان آن ها برخی بیش از عوامل دیگر بروز می کنند.Jonathathn wiklins مدیر فروش کمپانی European Automtion فهرستی از 5 عامل اساسی در بروز این اختلالات  را جمع آوری نموده است. زمانی که این 5 مورد را به حداقل برسانیم صدها هزار ساعت، با بهترین کیفیت، به طول عمر موتور های الکتریکی اضافه شده و به همین اندازه نیز از فشار های عصبی وارده بر مدیران مجموعه ها و کارخانجات کاسته خواهد شد.

1.گرمای بیش از حد

گرمای بیش از حد یکی از اصلی ترین عوامل مخرب در موتور های الکتریکی این فاکتور به پدربزرگ ایرادات الکتریکی معروف است.در حقیقت 4 آیتم دیگر این فهرست نیز به دلیل داشتن نقش مستقیم در افزایش دما، باعث وارد آمدن آسیب به موتور می شوند.

غالبا عمر عایق سیم پیچ یک موتور با ده درجه سانتی گراد دمای اضافی به نصف کاهش پیدا می کند. به دلیل  جلوگیری از سطوح تخریبی بیش از اندازه، که گرما باعث ایجاد آن است همیشه موتور خود را در بهینه ترین دمای ممکن حفظ نمایید. زیرا این بهترین روشی  است که می توانید طول عمر موتور را افزایش دهید.

2.گرد و غبار و آلودگی (مشکلی که نمی توان از آن حذر کرد)

ذرات معلق در هوا همیشه راه خود را به درون موتور الکتریکی پیدا می کنند. این بدان معناست که هر نوع موتور حتی موتور های دارای محفظه ی حفاظتی مجزا در معرض این خطر قرار دارند. اما این گفته نیز صحیح نیست که این پوشش ها هیچ گونه کمکی به جلوگیری از نفوذ گرد و غبار نمی کنند. اما اگر طبق یک استاندارد صحیح از ورود حجم معینی از ذرات به درون موتور جلوگیری ننمایند، این پوشش ها نمی توانند یک حفاظت کامل را مطابق ماموریت خود ارایه کنند. در اصل آسیب وارده به موتور ناشی از آلودگی می تواند به نوع ذرات نیز بستگی داشته باشد. اگر این ذرات دارای ترکیب ساینده باشند باعث ایجاد خوردگی در قطعات می شوند.از سوی دیگر برخی دیگر از ذرات  دارای خاصیت الکتریکی هستند که نفوذ آن ها به داخل موتور الکتریگی  باعث بروز تداخل در زمان عبور جریان از قطعات الکتریکی می شود.

3.مباحث مربوط به منبع تغذیه

جریان های هارمونیکی که توسط سوییچینگ با فرکانس بالا و مدولاسیون عرض پالس ایجاد می شوند منجر به ایجاد اعوجاج  در ولتاژ و جریان، اضافه بار و افزایش دما می شوند. تمامی این فاکتور ها عمر موتور و قطعات داخلی آن را کاهش داده و افزایش هزینه های نگهداری را در دراز مدت ذر پی خواهند داشت. اما این فقط یکی از مشکلات است، نوسان های شدید منبع تغذیه نیز منجر به ایجاد مشکلات خاص خود نظیر افت یا افزایش ولتاژ می شود.

موتور های الکتریکی در شرایط کار ویژه  بطور ناگهانی جریان بیش از ظرفیت کلی خود می کشند. وقتی که رویداد های غیر قابل پیش بینی نظیر این رخ می دهد فشار بسیار زیادی به موتور وارد می شود.

4.رطوبت و نم

زمانی که برای مدتی موتور به جریان برق متصل نشده و بدون استفاده، در دمای به وجود آمدن شبنم رها شده باشد یک معضل بزرگ سر بر می آورد.موتور های الکتریکی در زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرند باید در محیط گرم نگهداری شوند تا از نفوذ رطوبت به داخل قطعاتی که داخل عایق ضعیف هستند و نیز لاک های الکتریکی ممانعت شود.

رطوبت و نم در ایجاد پوسیدگی و در نهایت از بین رفتن قطعات مکانیکی دخیل هستند، اما وقتی که با ذرات معلق در هوا همراه می شوند یک ترکیب کشنده برای موتور ایجاد می شود.برخی از ذرات آلوده کننده می توانند با رطوبت ترکیب شده و یک محلول آسیب رسان ایجاد کنند که این موضوع کاهش شدید عمر قطعات موتور رادر پی خواهد داشت.

برای کاهش تمامی خطرات ناشی از خوردگی و ضعف، رطوبت نسبی باید در تمام اوقات زیر 80 درصد حفظ شود.

5.روانکاری نامناسب

نکته صحیح که در مورد روانکاری صحیح باید مدنظر قرار گیرد یک عملکرد متعادل است که دستیابی به آن گاهی بسیار مشکل است. این دقیقا مانند زمانی است که یک چند راهی در مسیر انسان قرار دارد که در میان آن ها فقط یک راه برای عبور، صحیح است. روغن کاری بیش از حد و نیز عدم روغن کاری، هر دو می توانند مشکل ساز سوند که بعضی از اوقات نیز این مشکلات می توانند ناشی از آلودگی خود روغن یا گریس و یا روش روغن کاری نامناسب باشد.

سازگاری، گرانروی، مقاومت در برابر اکسیداسیون و ویژگی های ضد خوردگی، همگی نقش مهمی در انتخاب نوع روان کننده بازی می کنند. اگر لازم است که چند نوع گریس با هم ترکیب شوند توجه به سازگاری آن ها با یکدیگر الزامی است. بطور طبیعی گریس های ناسازگار هنگام ترکیب با یکدیگر بسیار شل شده و یا حتی به صورت مایع در می آیند. از سوی دیگر خشکی و سفتی قطعات دوار که در اثر عدم روغن کاری به وجود می آید نیز کاملا مشکل ساز است. روانکاری غلط و استفاده از روش های نادرست نیز از دیگر عوامل خرابی زود هنگام بلبرینگها است.موتورهای متفاوت نیازهای متفاوتی نیز دارند. بنابراین باید در نگهداری و تعمیرات از روانکارهای جدید، بعد از پاک کردن کامل روغن های قدیمی، استفاده شود.

معمولا چگونگی استفاده از موتور، میزان، نوع و دفعات و زمان بندی روغن کاری را مشخص می کند. ارزشمند است که به خاطر داشته باشیم تمامی این مشکلات به نوعی با هم در ارتباط بوده و صرفا برطرف نمودن یکی از آنها مشکلی را حل نمی نماید. یک وجه اشتراک در تمامی این موارد وجود دارد و آن این است که با استفاده صحیح از موتور و نگهداری و تعمیر مناسب می توان تمامی این مشکلات را از بین برد. زمانی که این 5 مورد را به حداقل برسانیم صدها هزار ساعت، با بهترین کیفیت، به طول عمر موتور های الکتریکی اضافه شده و به همین اندازه نیز از فشارهای عصبی وارده بر مدیران مجموعه ها و کارخانجات کاسته خواهد شد.

زمانی که European Automtion یک موتور را برای فروش مجدد در آینده خریداری می کند یقین داریم که این مشکلات نمی توانند مساله ی جدی ای برای ما ایجاد کنند. 

منبع: http://www.automation.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *